понеділок, 30 січня 2017 р.

Погане знання батьками математики негативно позначається на здоров'ї дітей


Погане знання батьками математики негативно позначається на здоров'ї їхніх дітей. У дослідженні, представленому у Бостоні на щорічному з'їзді американських педіатрів, стверджується, що ті, хто помиляється в чотирьох діях арифметики, як правило, робить це і при дозуванні дитячих ліків.
Особливо це стосується препаратів у вигляді мікстур, крапель або сиропів. У цьому випадку батькам  потрібно розібратися, скільки ліків потрібно відміряти і не заплутатися у співвідношенні мілілітрів, чайних, столових ложок або крапель.
Крім того, необхідно також бути точним при використанні мірних стаканчиків, піпеток, шприців, які часто мають різне маркування і наповнюваність.
У дослідженні брали участь 289 батьків, дітям яких, чий вік не перевищував восьми років, був призначений курс препаратів у рідкому вигляді. З'ясувалося, що батьки, чий рівень математичних знань не перевищував третього класу американської школи (приблизно перший клас української школи), у п'ять разів частіше давали своїм дітям ліки в неправильному дозуванні, ніж більш математично розумні мами чи тата.
Автори роботи вважають, що виробникам ліків необхідно враховувати цю обставину і, щоб з більшою ймовірністю вберегти маленьких пацієнтів від недостатнього дозування або передозування препаратів, більш детально і доступно пояснювати в інструкціях до ліків, як саме їх потрібно давати. Наприклад, робити це за допомогою картинок, на яких би наочно показувався весь процес і був би зображений мірний стаканчик із правильною кількістю препарату.

неділя, 29 січня 2017 р.

Українка отримала міжнародну математичну премію

Премією Салема-2016 було відзначене її відкриття світового рівня.


Українська вчена Марина Вязовська удостоїлася Премії Салема-2016 за зроблене відкриття в галузі математики. Відомо, що премія є міжнародною і щорічно присуджується молодим математикам, передає прес-служба Міністерства освіти і науки.Повідомляється, що премію Салема отримують ті вчені, які роблять відкриття у сфері наукових інтересів французького математика Рафаеля Салема.Щодо Вязовської відомо, що вона зробила відкриття стосовно найбільш щільної упаковки куль у восьми-, а також 24-вимірному просторі з використанням методів модульних форм. Інакше кажучи, вона знайшла рішення упаковки куль в евклідовому просторі. Цю задачу намагалося вирішити багато вчених протягом кількох століть. Відомо також, що раніше ця задача була вирішена, проте лише для просторів з трьома і меншими вимірами. У коментарі виданню The Ukrainians Вязовська прокоментувала рішення задачі, зазначивши, що зрозуміти його досить легко. "У нас є ящик, і треба покласти в нього якомога більше куль однакового радіуса. Багато що залежить від обсягу ящика. Нам треба знайти константу, залежність між обсягом коробки і кількістю куль, які туди можна покласти", - зазначила вона.

неділя, 15 січня 2017 р.

Геометрія у формі гри

На сайті Euclidea розміщена колекція інтерактивних задач з геометрії (побудови за допомогою циркуля і лінійки): 120 задач, 11 рівнів, 10 інструментів для побудови, автоматична перевірка рішень, динамічна зміна креслення, підказки і режим дослідження.
Можна завантажити в Google Play або App Store.


середа, 4 січня 2017 р.

Pixel OS - операційна система для старих комп'ютерів.

Pixel OS пропонує користувачам простий сучасний користувальницький інтерфейс і встановлений набір безкоштовного і стороннього софту і засобів для програмування - в тому числі браузер Chromium з різними плагінами.

Операційна система заснована на Debian і має дуже скромні системні вимоги (починаючи з i386 з 512 МБ пам'яті), так що її можна запустити навіть на самих старих моделях Mac і PC.
На думку творців Pi, саме такий набір засобів і можливостей потрібен користувачам при виборі робочого середовища. Ця ідея закладена і в назві ОС, яке розшифровується як «Pi Improved Xwindows Environment, Lightweight».
Результатом кількох місяців роботи стала експериментальна версія Debian + PIXEL для x86-платформ. У компанії стверджують, що операційна система буде працювати навіть на «вінтажних» ноутбуках зразок ThinkPad x40 - головне, щоб у них було хоча б 512 Мб оперативної пам'яті.
Образ ОС з сайту розробників дозволяє завантажуватися без установки, прямо з оптичного диска або флеш-накопичувача. В останньому випадку можна зберігати всі зміни, так що вони будуть видні при наступному завантаженні.
Розробники Pixel OS сподіваються, що їх крок буде цікавий в тому числі школам, в яких часто багато старих комп'ютерів. А значить, учні зможуть продовжувати розпочату в школі роботу вдома, але вже на Raspberry Pi.
 Спробував завантажити з флешки на старий ноутбук. Дійсно, завантажується досить швидко і працює нормально. Правда, 1,5Гб оперативки і 1,5 ГГц тактова частота.