субота, 11 липня 2020 р.

Елементи дистанційного навчання під час карантину

Дистанційне навчання (точніше - його елементи) звалилось як сніг на голову і вчителів, і учнів, і керівників освіти. МОН прогнозовано читких вказівок і рекомендацій не надало. Вчителі робили на свій розсуд, виходячи із своїм можливостей і вмінь.
Проблем було багато: 
1) не всі учні забезпечені комп'ютерною техніко (більшість використовували смартфони) та якісним підключенням до Інтернету. Хоча в нашому селищі працюють як мінімум 3 провайдера, які надають швидкісний доступ до Інтернету. Не враховуючи мобільних операторів і мобільний Інтернет (у мене запасний варіант - мобільний Інтертелеком). 
2) Відсутність платформи для дистанційного навчання. Я для надання домашніх завдань створив окремий блог Завдання під час карантину.


 А для підтримки навчання блог Дистанційне навчання,


 віртуальну дошку Padlet.


 Для перевірки знань учнів використовував тести на сайті НаУрок, Всеосвіта
Використовував платформу Мій клас, матеріали з сайту Отримання знань,  студію онлайн-освіти EdEra, онлайн-курси Prometheus, віртуальну школу Ранок, інші матеріали з Інтернету.

Для надання консультацій учням використовував Viber, використовував програму oCam для створення відеоуроків, для проведення онлайн-конультацій Zoom.

Звичайно, було багато проблем. Крім матеріального забезпечення (його відсутності) - неготовність (і небажання) багатьох учніві до самостійної роботи. Багато тут залежало від батьків. Відсутність системи організації дистанційного навчання у ліцеї. Різні вчителі використовували різні методи, виходячи із своїх можливостей, навичок використання ІКТ. Але є в цьому і плюс - вчителі зрозуміли необхідність вчитися працювати в нових умовах (більшість робили це з ентузіазмом).



понеділок, 20 січня 2020 р.

Практична робота "Площі фігур" у середовищі Lazarus

Дана практична робота виконується при проведенні тематичного оцінювання після вивчення роботи з графікою у середовищі Lazarus у 8 класі. У архіві інструкція для учнів, файл розміщення на формі і папка з файлами проекту. 


субота, 18 січня 2020 р.

середа, 1 січня 2020 р.

Навіщо потрібно вчити математику?



Вивчення понять, законів математики та логіки, розв’язання математичних і логічних завдань вимагає розумових зусиль. А навіщо це взагалі потрібно?Навіть якщо ви переконані, що життя вашої дитини не буде пов’язане з математикою, рекомендуємо все одно прочитати цю статтю, щоб як мінімум самому переконатися, що математика викладається у школі не дарма.
1.  Математика розвиває мислення
Як регулярні спортивні тренування «прокачують» тіло, роблять його здоровим, дужим і витривалим, так регулярні заняття математикою «прокачують» мозок — розвивають інтелект і пізнавальні здібності, розширюють кругозір. Математика закладає навички ефективного і швидкого навчання чому завгодно. Все це відбувається завдяки «перетворенню в людину мислячу».
2.  Заняття математикою тренують пам’ять
Вчені зі Стенфордського університету в США вивчили процес розв’язання людиною математичних завдань і з’ясували, що дорослі люди використовують для цих цілей мислення і доведену до автоматизму навичку «діставати» з пам’яті вже наявні там відповіді. І ця звичка «думання», осмислення і запам’ятовування інформації, формується у школярів віці завдяки математичним вправам.
3. Математика загартовує характер
Для правильного розв’язання математичних і логічних завдань потрібні уважність, наполегливість, відповідальність, точність і акуратність. Чим регулярніше дитина тренує ці «м’язи характеру», тим сильнішими вони стають, тим частіше допомагають дитині у вирішенні не тільки навчальних завдань, але й життєвих проблем.
4. Математика допомагає досягати успіху в гуманітарних науках
Саме ранні математичні здібності — вірна передумова до того, що в подальшому дитина буде не тільки добре розуміти математику, але і процвітати в інших шкільних дисциплінах. Далі за значущістю внеску в навчальні успіхи йдуть навички читання і здатності керувати своєю увагою.
До того ж математика — наука міждисциплінарна, вона тісно пов’язана з фізикою, географією, геологією, хімією. Соціологія і економіка невіддільні від математики, і багато висновків навіть звично гуманітарних наук, таких як лінгвістика, журналістика, спираються на математичні моделі й поняття, математичні та логічні закони.
5. Розвиває навички вирішення побутових завдань
розв’язання. Дитина вчиться міркувати, вибудовувати послідовності, продумувати алгоритми, жонглювати відразу декількома поняттями, і ці навички входять в звичку. Завдяки математиці ми позбавляємося і шкідливих звичок: не домислюємо, а оперуємо тільки точними термінами; не просто механічно запам’ятовуємо інформацію і правила, а оцінюємо їх, аналізуємо, розмірковуємо, щоб зрозуміти і засвоїти новий матеріал, чи новий життєвий урок.
6. Математика — основа успішної кар’єри
Якщо 10-15 років тому перспективним вважалося вивчення іноземних мов, то зараз вільним володінням кількома мовами нікого не здивуєш. Тепер професійна затребуваність багато в чому залежить від розуміння технологій, вміння мислити, абстрагуватися і здібностей до вирішення нестандартних завдань. Вкрай складно обійтися без знання математики тим, хто хоче працювати в сфері IT.
До того ж результативні заняття математикою надають впевненість в собі, адже успіхи в ній вимагають завзятості в прагненні розв’язати найскладніші, іноді, на перший погляд, «нерозв’язні» завдання і проблеми.
7. Розв’язання завдань виробляє психологічну стійкість
Розв’язання математичних завдань допомагає поліпшити емоційний фон — це заняття здатне позбавити тривоги, допомагає контролювати емоції та попереджає стрес.Таких висновків дійшли вчені з Університету Дьюка в США, які зуміли довести це в дослідженні, опублікованому в журналі «Клінічна психологія» в 2016 році.
 8.  Задоволення від «ікс»
І наприкінці, для людини, яка серйозно займається математикою, математичні формули, рівняння й інші логічні та математичні завдання втілюють собою красу, гармонію і доставляють таке ж естетичне задоволення, як музика, мистецтво і гарний жарт, стверджує група дослідників з декількох університетів Великої Британії.
Як навчитися відчувати радість і насолоду від занять математикою, розповідає відомий американський математик, випускник Гарвардського університету, Стівен Строгац, який на сторінках своєї книги «Задоволення від X» з ентузіазмом, просто і зрозуміло, пояснює найзначніші математичні ідеї.

Джерело: svitoch