середа, 20 січня 2016 р.

Інтегрований урок "Вивчення вибіркових характеристик з використанням табличного процесора Excel".



Тема: Вивчення вибіркових характеристик з використанням табличного процесора Excel.
Мета: повторити основні поняття статистичних характеристик вибірки; закріпити практичні навички знаходження цих величин; навчити учнів обчислювати статистичні характеристики у табличному процесорі, використовуючи вбудовані функції.
Розвивати логічне мислення, вміння робити висновки, практичні навички роботи з комп’ютером.
Виховувати спостережливість, наполегливість у роботі, інформаційну культуру.
Обладнання: комп’ютери,  презентація, мультимедійний проектор, інструкції до практичної роботи.
План.
І. Організаційний момент.
Повідомлення теми уроку, постановка мети і завдань уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
На екрані демонструється сторінка класного журналу (Додаток 1, слайд 3). Учні відповідають на запитання.
1.       Як визначити, яку оцінку одержить учень за семестр?
2.       Розрахуйте семестрову оцінку одного з учнів.
3.       Яку оцінку учень одержував найчастіше? Як називається така характеристика?
4.       Чи є статистичний ряд із оцінок учнів впорядкованим?
5.       Для обчислення якої характеристики необхідно впорядкувати ряд??
6.       Знайдіть моду і медіану ряду.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
На уроках інформатики у 10 класі ви вже заповнювали, редагували, форматували електронні таблиці, використовували для обробки числових даних формули і вбудовані функції. Якщо даних в таблиці небагато, то статистичні характеристики – середнє значення, моду і медіану можна обчислити і усно. Але коли даних багато, коли ряди містять кілька десятків, сотень членів, то доцільно таку роботу доручити машині.
Ви подержите інструкцію до практичної роботи, в якій указано порядок її виконання. Вам треба буде заповнити таблицю, відформатувати її та виконати обчислення, використовуючи вбудовані функції. (Учитель демонструє, як знайти потрібну функцію (Додаток 1, слайд 4)).

IV. Практична робота.
Практичну роботу учні виконують, використовуючи знання здобути на попередніх і даному уроці, інструкцію (Додаток 2) і довідкову систему програми. В процесі виконання роботи вчитель виступає в ролі консультанта, направляючи дії учнів так, щоб вони максимально самостійно виконували завдання. Файл з виконаною роботою  .Учні зберігають на мережному диску в папці «Статистика» під своїм прізвищем.
V. Підведення підсумків.
По закінченні роботи учитель перевіряє їх і виставляє оцінки за роботу. Демонструється на екран найкраща робота і зразок виконання завдання (Додаток 1, слайд 6).
 
VI. Домашнє завдання.
Повторити с. 312-316, № 31.6 (виконати в зошиті і в Excel, файл переслати вчителю по електронній пошті).

Урок та додатки.



вівторок, 19 січня 2016 р.

Інтерактивні вправи з математики.

Математика не така уж цікава наука для більшості учнів. З появою смартфонів і планшетів інтерес до навчання у учнів знижується. Краще натискувати на кнопки, ніж міркувати. Заборонити? А якщо використати любов до ігор? Є багато інтерактивних вправ з математики, ігор. Особливо це цікаво учням молодших класів. В мережі є багато сайтів, які пропонують подібні ресурси. Це і LerningApps, і сайт Matific, на якому зібрано зібрано сотні завдань з математики для учнів 1-6 класів і дошколят,і сайт Самоучка, де є завдання (не тільки з математики) для початкової школи. Тут можна пограти у гру "Математичні здібності". А можна пограти в математичні флеш-ігри . Для старшокласників є програма Тела вращения 1.0 , із стереометрії з можливістю автоматичної побудови тіла обертання, його перегляду і вивчення.

вівторок, 5 січня 2016 р.

Математика дистанційно.

Є багато курсів дистанційного навчання математиці. Один  з них - Вивчаємо математику. Пропонуються безкоштовні послуги з навчання математиці як дітей, так і дорослих. На сайті є посібник з 7 частин за весь курс шкільної математики. Є спеціальні завдання, за допомогою яких можна перевірити свої здібності та навички.Цікавий курс Сергія Негоди (5-8 класи). Часто використовую on-line систему дистанційної підтримки навчання у школах, ліцеях та гімназіях України.

понеділок, 4 січня 2016 р.

Програма Advanced Grapher.

В даний час є багато програм, що дозволяють будувати графіки функцій. Вони дозволяють давати ілюстрацію найважливіших понять, пов'язаних з функціями, причому зробити це наочно і швидко, що підвищує і активізує пізнавальну активність учнів.  Деякі з них, наприклад, 3DGraphics, Functor дозволяють будувати тривимірні зображення, що в школі практично не потрібні. Деякі, наприклад, Graphics, будують графіки на площині.Але найкращою для побудови, дослідження, перетворення графіків функцій, на мій погляд, є  Advanced Grapher. Простота інтерфейсу, багато можливостей роблять її зручною при використанні. Ось приклад перетворення графіка функції y=x^2:
5 графіків будуються дуже швидко і учні розуміють роль коефіцієнтів у функції y=a(x-b)^2+c.
Версію 2.2 можна завантажити тут.